تمپر چیست؟ 9876

تمپر چیست؟

تمپر شدن دستگاه های کارتخوان سیار جزو ارور ها و خطاهای رایج کارتخوان های سیار می باشد که هر پذیرنده ای برای یک بار هم که شده با این ارور و خطا مواجه می شود.

اولین چیزی که یک پذیرنده به آن توجه می کند این است که چه چیزی باعث به وجود آمدن این ارور و خطا شده است و چگونه می توان این خطا را برطرف کرد.

در کارتخوان های سیار خطای تمپر می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد اما عمده ترین دلیل به وجود آمدن این خطا همانگونه که از معنای این کلمه مشخص است یعنی دستکاری شدن این دستگاه حال این دستکاری شدن می‌تواند جابجا شدن برد ها در درون دستگاه باشد یا باز شدن و یا ضربه و احتمالاتی شبیه به آن

اما عمده‌ترین دلایلی که برای تمپر شدن دستگاه های کارتخوان سیار می توان یافت ضربه خوردن این دستگاه های کارتخوان سیار مجاورت در کنار رطوبت می باشد.

رفع این گونه خطاها به دو صورت انجام می شود صورت اول که زیاد پیچیده نیست و به صورت نرم‌افزاری انجام شده و می توان این خطا را برطرف کرد اما در صورتی که ضربه و یا رطوبت بیشتر از حد معمول باشد نیاز به تغییرات سخت افزاری در دستگاه می باشد که ما انجام این عمل را به اشخاصی که تخصص کافی ندارند توصیه نمی کنیم و پیشنهاد میدهیم دستگاه را به یکی از تعمیرکاران مجاز این دستگاه های کارتخوان سیار ارائه دهند.

آرتا

برچسب ها : # # # ## # اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری در
https://artapos.com/?p=718
لینک کپی شد
0
X